6. ročník Srazu veteránů v Chýnově

V neděli, 22. srpna se v Chýnově uskutečnil 6. ročník Srazu veteránů. I navzdory dopolednímu, skoro hodinovému dešti nakonec dorazilo 165 historických motocyklů a automobilů. To je pěkná účast a všem, kdo to nevzd al, děkujeme. Během polední výstavy strojů se uskutečnila autogramiáda držitele tří Zlatých volantů a několikanásobného mistra Evropy v závodech automobilů do vrchu Petra Vojáčka. Tradičně velice originální stroj vždy do Chýnova přiveze známý sběratel motocyklů, českobudějovický Petr Hošťálek. Tentokráte to byl dánský čtyřválcový Nimbus 750ccm z 50. let minulého století. Odpolední vyjížďka pak vedla do Pacova, kde byly všechny stroje hodinu vystaveny na tamním náměstí.

img 9347 kopie 1

Při projíždění vesničkami je vždy úžasné sledovat mávající diváky. Vidět vykulené oči malých dětí, stejně jako milé úsměvy a z očí doslova vyzařující vzpomínky babiček a dědečků podél cesty, to je zkrátka něco úžasného…!

Po návratu do Chýnova se pak vyhlašovaly vítězové kategorií. Pro letošek to byla Nikola Sládková, coby nejmladší účastník (ročník 2005), která jela trasu na své Babetě. Nejvzdálenějším účastníkem byl Pavel Musil z Plzně se svou jawou 350, nejstarší předválečné stroje nakonec do cíle bohužel kvůli poruchám nedojely, a tak byla nejstarším motocyklem nakonec vyhlášena Jawa 350 OHV Jana Ptáka z roku 1946. Vyhlášeny byly též ceny Petra Hošťálka za nejvíc zajímavý motocykl a automobil. Mezi motocykly byla okem znalce vybrána Jawa 350 Jaroslava Kadlece v provedení side a mezi automobily pak Citröen 2CV „kachna“ pana Michala Kubery.

Znám je už termín příštího, již 7. ročníku srazu v Chýnově a bude to tradičně v neděli, 21.8.2022.

 

Fotogalerii Veroniky Pilařové z této akce najdete: 

Foto zde - https://veronikapilarova.cz/sraz-veteranu-chynov/

Další Foto zde - https://fucikk.rajce.idnes.cz/6._sraz_veteranu_Chynov/

 

za VK Chýnov Evžen Zadražil

Přihlášení